Simulácia staroby prostredníctvom gerontoobleku

6.9.2023

Gerontooblek je špeciálny oblek, ktorý má za cieľ simulovať fyzické obmedzenia a ťažkosti, s ktorými sa môžu stretávať starší ľudia. Simuluje problémy, ktorým musia starší ľudia denne čeliť, ako sú obmedzená pohyblivosť, zhoršený zrak, sluch či rovnováha. Poskytuje tak pohľad na to, ako sa starší ľudia cítia a akým výzvam musia denne čeliť. Pre náš kolektív Láskavých dlaní bolo veľmi prínosné a poučné vcítiť sa do pocitov našich klientov, vyskúšať si najesť sa pri sústavnom trase rúk, prejsť sa po miestnosti s oporou pri sťaženej chôdzi a rozprávať sa s ostatnými pri sústavnom piskote v ušiach. Za  možnosť vyskúšať si tento užitočný nástroj na zvýšenie empatie voči našim klientom chceme veľmi pekne poďakovať spoločnosti Hartmann - Rico a pánovi Milanovi Hutirovi, ktorý ho u nás v zariadení odprezentoval.

 

Oslava narodenín júlových a augustových oslávencov

22.8.2023

Oslavy narodenín našich seniorov je krásny spôsob, ako vyjadriť úctu a oslavovať ich bohaté životné zážitky. Tentokrát sme oslavovali narodeniny pani Márie, pani Marinky aj pána Laca. Zaspievali aj zatancovali sme si pri hudbe Dominika a Ivetky, pochutili na lahodných dobrotách od našich oslávencov, sfúkli sviečky a strávili tak veselé popoludnie v spoločnom kruhu.

 

Canisterapia

16.8.2023

Canisterapia je veľmi obľúbenou liečebnou metódou v našom zariadení. Prináša našim seniorom potešenie a hlboký emocionálny zážitok. Nenásilne ich motivuje pracovať pamäťou a celkovo ich podnecuje k väčšej duševnej a fyzickej aktivite. Náš pes Lara je už súčasťou nášho kolektívu a vždy ju s veľkou radosťou medzi nami vítame.

Výlet do Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne

15.8.2023

Sviatok Nanebovzatia Panny Márie sme si uctili omšou priamo v bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Pre každého z nás to bol intenzívny a obohacujúci zážitok, z ktorého budeme čerpať energiu ešte dlho.

 

Grilovačka v Láskavých dlaniach

10.8.2023

Teplé počasie nás vylákalo na dvor, kde sme si všetci spolu zacvičili, zasúťažili a pochutili na vynikajúcich grilovaných klobásach.

Zmrzlinový deň

2.8.2023

Rôznymi druhmi zmrzliny a topingami sme oslávili náš dnešný Deň zmrzliny v altánku. Chuťové poháriky každého z nás si prišli na svoje.

Zber levadule

14.7.2023

Zber levandule a jej následné sušenie a spracovanie na voňavé vrecká do skríň patrí ku každoročným obľúbeným aktivitám, hlavne vďaka všadeprítomnej vôni, ktorá sa v tomto období nesie našim zariadením.

 

Oberanie ovocia

11.7.2023

Ríbezliam a malinám sa u nás v záhradke darí, použijeme ich na pečenie koláčov. Oberanie drobných plodov je zároveň skvelým prostriedkom na precvičenie jemnej motoriky.

Zápis do pamätnej knihy

30.06.2023

Našej pani Terezke prišla dnes zablahoželať k jej krásnemu jubileu 95 rokov aj pani starostka obce Ing. Jana Petrášová a zvečniť túto výnimočnú udalosť zápisom do pamätnej knihy.

Sušenie lipových kvetov

30.06.2023

Na zimu je treba sa pripraviť a lipový čaj je balzamom nie len na zdravie, ale v zime aj na dušu.

Otvorenie detského ihriska Rodinka

28.6.2023

S veľkou radosťou sme prijali pozvanie pani starostky Ing. Jany Petrášovej na slávnostné otvorenie nového detského inkluzívneho ihriska v našej obci, ktoré bolo spojené s kultúrnym programom a chutným občerstvením. Pohľad na rozžiarené detské očká zahrial našich seniorov pri srdci a nie len to...keďže v každom z nás je stále kúsok rozmarného dieťaťa, niektorí neváhali si nové hracie prvky aj osobne vyskúšať.

Nanukové osvieženie

23.6.2023

 

Autorské čítanie Miroslava Búrana

22.6.2023

Vrámci popoludňajších spoločných čítaní v Láskavých dlaniach sme sa už dávnejšie zoznámili so skvelou knihou Ťažký život na dzedzine od Miroslava Búrana a tak bola pre nás veľká česť privítať ho osobne u nás a vypočuť si niektoré kapitoly priamo od neho. Šarmantným spôsobom zodpovedal taktiež zvedavé otázky našich klientov a strávili sme vďaka nemu príjemné popoludnie pri popíjaní kávičky. Ďakujeme.

"Cestou nazad som pre zmenu nazrel do mojich obľúbených kopaníc, ktoré som roky obchádzal, aby som napokon zašiel na besedu do domova seniorov ZPS a ZOS Láskavé dlane v Prievaloch, kam ma pozvala kamarátka Radka. Cítil som sa tam ozaj láskavo. V takomto priestore si predstavujem dôstojné starnutie. Pekné útulné prostredie s milým personálom. Dúfam, že taký domov vznikne raz v Jablonici. Po besedách s deťmi som namiesto detských kníh pre zmenu prečítal ukážku z mojej poslednej knihy Ťažký život na dzedzine. Videl a počul som niekoľko úsmevov a tak konštatujem, že to malo zmysel. Literatúra jednoznačne spája a je jedno či máte päť alebo osemdesiatdva rokov.“

                                                                                                            cit. Miroslav Búran

Lesná pedagogika v Láskavých dlaniach

13.6.2023

Sme nesmierne radi, že sme u nás mohli privítať pani Katarínu Striežencovú z Ústredia OZ Karpaty, Lesy SR. Jedinečným pútavým spôsobom prostredníctvom hier, pesničiek, ručných prác a zážitkov z prírody nám rozšírilia vedomosti o našich lesoch. Dozvedeli sme sa informácie o rastlinách a zvieratách, o ktorých sme doteraz netušili a prežili sme vďaka nej veľmi príjemné popoludnie u nás v altánku, pri ktorom sa nikto ani sekundu nenudil. Veríme, že to nebola jej posledná návšteva u nás. Ďakujeme!

Seniori seniorom

9.6.2023

Ďakujeme ZO JDS Plavecký Mikuláš, ktorá nám v Láskavých dlaniach urobila obrovskú radosť. Sme Vám všetkým veľmi vďační, že ste spríjemnili našim seniorom čas. Bolo pre nás potešením môcť si Vami zaspievať, vypočuť si básne v prednese pani Hlavatej, no najväčším darom bola Vaša prítomnosť. Zaspomínali sme si na časy minulé, porozprávali sme sa pri kávičke o spoločných známych a rodinách. Veríme, že to nebola Vaša posledná návšteva u nás a budeme sa stretávať častejšie.

Oslava májoví a júnoví oslávenci

7.6.2023

Výnimočná oslava 95-ich narodenín našej pani Terezky a ostatných oslávencov, ktorí majú narodeniny v máji a júni bola príjemným popoludním pri hudbe a skvelých pochúťakch od príbuzných a oslávencov. Opäť veľká vďaka patrí Dominikovi Mihálovi, ktorý nám zahral a zaspieval.

Nemocnica u macíka

2.6.2023

Naše zariadenie sa zapopjilo do organizácie Dňa detí v našej obci a vytvorili sme jedno zo stanovíšť, na ktorom deti mohli zbierať po splnení úloh pečiatky na ceste za sladkou odmenou. Láskavé dlane sa tak zmenili na jedno popoludnie na Nemocnicu u macíka, v ktorej deti museli rýchlo previezť choré hračky na vozíku, prebaliť ich, ale aj v ordinácii lekárky ošetriť zraneného pacienta. Na záver primár oddelenia so svojou sestričkou opečiatkovali ich vysvedčenie,odovzdali sladkú odmenu a mohli sa aj osviežiť čerstvou malinovkou. Pri tejto akcii sme sa všetci skvele zabavili, detský džavot vniesol medzi našich seniorov smiech a vynikajúcu náladu.

 

MDD

1.6.2023

Deti z našej Materskej a Základnej školy v Prievaloch myslia na našich seniorov pri každom z ich sviatkov. Vyrábajú darčeky, prídu vystúpiť s pripraveným programom počas celého roka. Preto sme sa rozhodli pripraviť pre ne darčeky v ich sviatok a aspoň takýmto spôsobom im poďakovať. Naši klienti vyrábali malé darčeky, ktoré im osobne do školy zaniesli, zasúťažili si s nimi a strávili spolu zábavné dopoludnie pri športových hrách.

Jarná úprava areálu Láskavé dlane

30.5.2023

Záleží nám, aby areál nášho zariadenia bol nie len funkčný, ale aj pekný, preto sme sa pustili do prác v našich záhonoch s radosťou.

Vystúpenie klientov ZSS Zelený dom

24.5.2023

Už dlho u nás nebola návšteva, ktorá tak rozveselila naše zariadenie a naplnila ho pozitívnou energiou. Klienti ZSS Zelený dom zo Skalice nám prišli prostredníctvom svojho divadelného predstavenia priblížiť históriu vzniku mesta Skalica, zatancovali aj posedeli pri kávičke s našimi seniormi, ktorí im nachystali darčeky na pamiatku.

Sadenie kvetov a posedenie pri kávičke v altánku

22.5.2023
 
Popri popoludňajšom príjemnom posedení pri kávičke v altánku si naše klientky zasadili letničky do kvetináčov, zaspomínali na chvíle vo svojich záhradkách a vymenili rady o pestovaní kvetín.

Deň matiek

15.5.2023

Popriať k sviatku všetkým mamám a babičkám prišli deti zo základnej aj materskej školy v Prievaloch. Ich bohatý kultúrny program, ktorý s pani učiteľkami nachystali, všetkých dojal aj pobavil.

"Máj, máj, máj zelený, pod oblôčkom sadený"

27.4.2023

Oslavy narodenín marcových a aprílových oslávencov sme oživili tradíciou stavania mája, ktorý naši seniori ozdobili pestrofarebnými stužkami, ktoré symbolizujú zdravie a silu. Na bezpečnosť pri stavaní mája starostlivo dohliadali členovia miestneho hasičského zboru a o náladu a veselú hudbu sa postarali Dominik s Ivetkou. Všetkým veľmi pekne ďakujeme. Oslavy následne pokračovali v jedálni, kde sme si spolu zaspievali a zatancovali.

Keď začína byť teplejšie...

21.04.2023
 
 

Veľká noc u nás

31.3.2023
 
Na najväčší kresťanský sviatok v roku sa chystáme nie len duchovne, ale aj chystáme výzdobu a udržiavame tradície. Pletenie korbáčov, príprava kraslíc a výzdoby zariadenia patrí ku každoročným aktivitám v tomot období. Potešili nás aj deti z miestnej MŠ a ZŠ, ktoré pripravili darčeky v podobe veľkonočných vajíčok vsadených do vlastnoručne vysadného žitka a maľované kamienky, ktoré nám prišli osobne odovzdať.

 

Sadenie priesad zeleniny

21.3.2023

Planty rôznej zeleniny si sadia naši seniori sami a počas prvých týždňov sa o ne starajú, aby ich mohli neskôr presadiť do vyvýšených záhonov v našom areáli.

Príprava veľkonočnej výzdoby

16.3.2023

Človeče nezlob se

10.3.2023

Oslava MDŽ u nás

8.3.2023

Aby všetky ženy v našom zariadení vedeli, že sú výnimočné, uctili sme si ich nádhernými tulipánmi a vystúpením dievčat zo Základnej školy Prievaly, ktoré im zaspievali, zatancovali a priniesli každej klientke ručne vyrábané darčeky.

Pochovávanie basy

20.2.2023
 
Fašiang sa kráti, je to bieda,
utorok zastaviť sa nedá,
spolu s ozvenou plnou jasu
muzika pochováva basu,
prichádza popolcová streda.
 
Pri skvelej muzike sme si zatancovali, zaspievali, zamaškrtili a na záver na spánok basu sme odprevadili.
 
 

Oslava januárových oslávencov

25.1.2023
 

Vianoce u nás

24.12.2022
 
Príprava na vianočné sviatky prebiehala počas celého decembra. Pôvodný plán zorganizovať vianočné predstavenie pre príbuzných a priateľov s názvom "Vianočný príbeh" priamo u nás v zariadení bohužiaľ prekazil covid, ale i napriek tomu sa nám podarilo vytvoriť príjemnú sviatočnú atmosféru a užiť si čas spolupatričnosti a pokoja pri vianočnom stole.
Veľká vďaka patrí všetkým sponzorom a príbuzným, ktorí sa pričinili o bohatšie prežitie Vianoc našich prijímateľov sociálnej služby či už finančne alebo prinesením darčekov, ovocia, koláčov, oplátok a iných pochutín. Ako každý rok sme sa zapojili do celoslovenských vianočných akcií Vianočný zázrak, Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok a Vianočná pošta pre seniorov, takže každý z klientov bol obdarovaný darčekom aj pohľadnicami. Ďakujeme, že na nás myslíte, Vaša podpora je iskričkou v srdciach našich seniorov, ktorá rozdúchava plameň šťastia.

Nácvik vianočného predstavenia
 
Vianočný zázrak, Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok a Vianočná pošta pre seniorov

 

Štredrovečerná večera

 

6. Šandorfské Vánočné trhy

10.12.2022

Klienti a zamestnanci Láskavých dlaní už od októbra vyrábali dekorácie, venčeky a vianočné ozdoby na dobročinnú vianočnú burzu, z ktorej výťažok bude použitý na nákup darčekov pre nich. Pôvodný plán, že budú kienti svoje výrobky na trhu aj predávať nakoniec nevyšiel vzhľadom na vysokú chorobnosť v zariadení. Preto som veľmi vďačná za ochotu zamestnancov Láskavých dlaní prísť vo svojom voľnom čase a pričiniť sa o ešte krajšie prežitie sviatkov u nás. Vďaka sponzorom bolo možné zrealizovať predaj cigánskej a vareného vína a vďaka veselej nálade našich zamestnancov sa cigánska oneskorencom už neušla. Za tento deň všetkým zúčastneným veľká vďaka!

Vystúpenie Heligónkarov spod Bielej hory

7.12.2022

Veľmi pekne ďakujeme manželom Lukáčovcom za kultúrny zážitok a príjemný večer v ich spoločnosti. Dokonalá hra na heligónku pána Antona Lukáča doprevádzaná spevom našich obľúbených pesničiek pani Lukáčovej rozospievala všetkých prítomných. Z celého srdca ďakujeme aj za darované CD, vďaka ktorému tu ich hudba ostáva stále s nami.

Navštívil nás Mikuláš

6.12.2022
 
V každom z nás je kus dieťaťa, ktoré sa na tento deň teší a pamätá si svoju obľúbenú básničku z detstva pre Mikuláša.
 

Kurzy háčkovania

16.11.2022
 
Sme veľmi vďační dobrovoľníčkam p. Mirke Šeligovej, p. Eve Kovároveja a p. Márii Pápežovej za ochotu viesť v našom zariadení pravidelné kurzy háčkovania. Každé stretnutie s nimi je plné veselej atmosféry a poučných rád, ktoré ocenia naši klienti, ktorých ručné práce bavia. Pod ich rukami aktuálne vznikajú nádherné vianočné ozdoby.
 

Výroba sviečok

9.11.2022
 
Dnes si naši klienti vyskúšali výrobu sviečok z plátov z včelieho vosku, ktoré dozdobili a budú robiť radosť ako darčeky na Vianoce.

Pexeso

9.11.2022

Vynikajúci a zároveň obľúbený spôsob precvičovania si pamäte našich klientov je pexeso.

Halloweenska narodeninová oslava

3.11.2022
 
Novembrovú narodeninovú oslavu našich prijímateľov socálnej služby sme pojali trocha netradične a oživili sme slávnostnú atmosféru maskami nie len v radoch klientov, ale i personálu. Rozprávkové boli kostýmy aj občerstvenie a do tanca nám už tradične zahral a zaspieval Dominik, za čo mu veľmi pekne ďakujeme. 
 

 

Komunálne a župné voľby do VÚC 2022

29.10.2022

V sobotu s radosťou využila svoje zákonné právo väčšina našich klientov, ktorí majú trvalý pobyt v obci Prievaly. Keďže je však u niektorých klientov mobilita už slabšia, požiadali volebnú komisiu o možnosť odovzdať svoj hlas do prenosnej volebnej urny priamo u nás v zariadení. Vďaka ochote členov volebnej komiesie tak naši klienti mali možnosť zúčastniť sa na tomto dôležitom procese.

Predstavenie kandidátov na starostu

26.10.2022
 
Našim seniorom nie je ľahostajný život a dianie v našej obci a preto veľmi uvítali ochotu oboch kandidátov na starostu obce Prievaly v komunálnych voľbách 2022 predstaviť svoje vízie a plány priamo u nás v zariadení. Mali tak možnosť oboch spoznať, prediskutovať s nimi problematiku v jednotlivých oblastiach rozvoja obce a slobodne sa rozhodnúť, koho budú túto sobotu voliť.
 

Vystúpenie detí zo ZŠ Plavecký Peter

21.10.2022

Aj deti zo základnej školy z Plaveckého Petra odohrali divadelné predstavenie pre našich seniorov a ukázali svoju šikovnosť v speve a tanci. Zožali obrovský úspech. Veľmi pekne ďakujeme!

Folklórny súbor Libuša          

19.10.2022
 
Prúd života vlial do našich prijímateľov sociálnej služby vynikajúci folklórny súbor Libuša z Plaveckého Mikuláša, ktorý sa postaral o nezabudnuteľný zážitok.

Ďakujeme!

Spoločné pečenie

19.10.2022
 
"Nič na svete nie je také ťažké, ak si to rozdelíte na malé práce." (Henry Ford)
 
Každý z klientov prispel svojou troškou úsilia a spolu prichystali chutné občerstvenie na večerný kultúrny program v našom zariadení.
 


Vystúpenie detí MŠ Prievaly

18.10.2022

Škôlkari z miestnej materskej školy si nachystali vystúpenie plné básničiek, tanca a pesničiek. Priniesli tým radosť a dojatie nie len v očiach našich seniorov, ale hlavne zahriali ich srdcia. Za každé ich vystúpenie sme všetci veľmi vďační. Za vystúpenie si zaslúžili sladkú odmenu, ktorú pre nich pripravila naša opatrovateľka Radka.

Jesenná výzdoba v našom zariadení

17.10.2022

 

Stretnutie jubilantov a dôchodcov obce Prievaly

15.10.2022

Obec Prievaly si uctila jubilantov a seniorov našej obce posedením s občerstvením a živou hudbou. Mohli tak stráviť príjemné popoludnie so svojimi známymi, priateľmi a rodinou v kultúrnom dome Prievaly.

Babie leto

11.10.2022

Vychádzky do okolia počas teplých jesenných dní sú u našich klientov veľmi obľúbené.

12. Október - Deň starých rodičov

7.10.2022

Deti zo Základnej školy Prievaly prichystali nádherné ručne vyrábané pozdravy pre každého z našich seniorov ku Dňu starých rodičov. Ďakujeme!

„Oslava života seniorov je hudbou, ktorá zaznieva a vyžaduje obdiv a úctu."

Príprava jesennej výzdoby

28.09.2022


 

Očkovanie vakcínou proti ochoreniu Covid-19

22.9.2022

Vďaka mobilnej jednotke očkovacieho tímu sa dnes uskutočnilo na žiadosť našich prijímateľov sociálnych služieb očkovanie posiľňujúcou dávkou proti ochoreniu Covid-19 priamo v našom zariadení.

1. Ročník Prievalskej olympiády

9.9.2022

Občianskemu združeniu Prievalkáčik pri ZŠ a MŠ Prievaly sa podarilo tento rok zorganizovať úžasnú akciu, ktorej cieľom bolo športovo aktivizovať všetky vekové kategórie. S našimi seniormi sme tam samozrejme nemohli chýbať. Ponúkanými aktivitymi bolo preťahovanie lanom, hod na basketbalový kôš, florbal, futbal, hádzanie na terč a iné. Jedinečnosťou tejto akcie bolo hlavne prepojenie športového ducha vrámci viacerých generácií. Všetci sa pri športe skvele zabavili a za účasť dostali odznaky s logom olympiády. Ďakujeme OZ Prievalkáčik za príjemné popoludnie!

Nacvičovanie piesní na svätú omšu

2.9.2022

Spolu s inštruktorkou sociálnej rehabilitácie si naše prijímateľky sociálnej služby nacvičili zopár piesní na pravidelné omše v našom zariadení.

Človeče, nezlob se!

31.8.2022

Hranie spoločenských hier patrí medzi obľúbené poobedné aktivity našich seniorov.

Oslava augustových narodenín

25.8.2022
 
Tentokrát sme naraz oslávili krásne 90. narodeniny pani Marienky, 84. narodeniny pani Márie a 61. narodeniny pána Milana. Vďaka nášmu dlhodobému dobrovoľníkovi Dominikovi s jeho harmonikou bolo u nás opäť veselo.

Letné kávičkovanie v altánku

4.8.2022
 

Oslava jubilea pani Márie

21.7.2022
 
Na oslave osemdesiatych narodenín pani Márie s krásnou výzdobou si všetci vynikajúco pochutili.
 

Úspešné umiestnenie v súťaži talentov

13.7.2022
 
Naša pani Ľudmila získala ocenenie v súťaži talentov organizovanej spoločnosťou Seni za recitáciu básní, ktorých je aj autorkou. Sme na ňu veľmi hrdí.
 

Športové aktivity v interiéri, alebo keď je vonku príliš horúco

12.7.2022
 
Počas veľmi horúcich dní sme uprednostnili športové aktivity vo vnútorných priestoroch zariadenia.
 

Omše v zariadení ZpS a ZOS Láskavé dlane

30.6.2022

Pravidelné omše, spovede a prijímania sviatostí sa uskutočňujú priamo v priestoroch nášho zariadenia.

Lienky

21.6.2022

Aktivity na precvičenie jemnej motoriky pod vedením inštruktorky sociálnej rehabilitácie Ivetky.

Aktivity v areáli zariadenia

20.06.2022
 
Vždy, keď nám to počasie umožní, presúvame aktivity našich seniorov do vonkajších priestorov nášho areálu. Vrámci skupín sa tu čítajú knihy a hrajú nie len vedomostné hry, ale aj loptové hry, pri ktorých sa seniori vždy zabavia.
 

Sviatok Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi

16.6.2022

Sviatok Božieho tela už oddávna sprevádza tradícia procesií. Veriaci na čele s kňazom a biskupom kráčajú ulicami miest a dedín s monštranciou a kúskom premeneného chleba a symbolicky oznamujú svetu tajomstvo Ježišovho tela a krvi, na ktoré sa pri každej omši premieňa chlieb a víno. Sprievod sa postupne zastavuje pri štyroch oltároch, symbolizujúcich štyri svetové strany. Deti na znak úcty a lásky k Bohu rozsýpajú na cestu lupene kvetov. Táto tradičná trasa procesie vedie práve cez areál nášho zariadenia, na čo sa obyvatelia Láskavých dlaní dôkladne pripravujú a tešia. Naše klientky si dávali veľmi záležať a prichystali s pomocou opatrovateliek oltárik v altánku.

Júnoví oslávenci

2.6.2022
 
Krásne jubileum - 95 rokov pani Marty a narodeniny ďalších júnových oslávencov sme oslávili pri veselej muzike, chutnom občerstvení a skvelej nálade. Veľmi pekne ďakujeme príbuzným, že sa vždy aktívne podieľajú na týchto oslavách, zabezpečujú občerstvenie a vytvárajú tak sviatočnú atmosféru osláv pre našich klientov.
 

Deň matiek - vystúpenie detí z MŠ a ZŠ Prievaly

16.5.2022

Nádherný program pri príležitosti Dňa matiek si prichystali deti z miestnej základnej a materskej školy a spríjemnili tak tento významný deň. Naše zariadenie nachystalo ako darček pre každú klientku medovníkové srdiečko a deti priniesli vlastoručne vyrobené kvietky, ktoré nikdy nezvädnú.

Májové sadenie v záhrade

13.5.2022
 
Zeleninové priesady nám na oknách podrástli, je čas na ich sadenie do záhonov v areáli nášho zariadenia.

Srdiečka pre deti

11.5.2022

Vystúpenia detí zo ZŠ a MŠ Prievaly patria do pravidelného programu seniorov v našom zariadení a vždy sa na ne veľmi tešia. V rámci arteterapie tentokrát prichystali malé poďakovanie pre každé z detí našej materskej a základnej školy pod vedením inštruktorky sociálnej rehabilitácie Ivetky.

Každodenné prechádzky v obci Prievaly

5.5.2022
 
Pretože naša obec je úzko spätá s prírodou, poskytuje veľa možností na prechádzky, ktoré priaznivo vplývajú na našich seniorov. Rodáci našej obce si pripomenú miesta, kam radi chodievali a porozprávajú zážitky s nimi späté. Reminiscenčná terapia tak prebieha v známom prostredí a zároveň spríjemní čas ostatným klientom.

Veľká noc v našom zariadení

12.4.2022

Prípravy na Veľkú noc sú v plnom prúde. Nesmú chýbať upletené a vyzdobené korbáče, veľkonočné vajíčka a všadeprítomná výzdoba.

Jarné prípravy sadeničiek

18.3.2022

Príprava sadeníc na jar patrí k našim pravidelným aktivitám každý rok. Obyvateľky zariadenia vysadili planty rôznych druhov zeleniny, o ktoré sa budú denne starať, aby ich v máji vysadili do záhonov v našom areáli.

Nácvik požiarneho poplachu a evakuácie osôb

21.1.2022

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny začiatkom roka 2022 vydalo usmernenie pre poskytovateľov sociálnych služieb s povinnosťou aktualizovať plány požiarnej ochrany (v zmysle Vyhlášky MV SR č. 121/2002 Z.z. o požiarnej prevencii), aby ochránili zdravie a životy prijímateľov a zamestnancov sociálnych služieb. Aj naše zariadenie vykonalo dňa 21.1.2022 povinný nácvik požiarneho poplachu a evakuácie.